5 ÉVES szatmárnémeti kisfiú (SAKK verseny győztese)
Négyévesen indult az első versenyén, amit meg is nyert
Balog Ronaldo, egy ötéves szatmárnémeti kisfiú lehetne a sakktörténelem legfiatalabb világbajnoka. Kétéves korától figyelte az édesapja játszmáit, alig háromévesen pedig hibátlanul felállította a figurákat a táblára. Négyévesen indult az első sakkversenyén, amit meg is nyert.
Hozzáértők szerint a 2018. november 27-én született szatmárnémeti fiú kivételes tehetséggel van megáldva.
Balog Ronaldo kétéves korától figyelte édesapja játszmáit, egy nap levette a polcról az édesapja, Balog Cristian sakk-készletét, a nagyapai örökséget. A szülők azt várták, hogy játszani fog a bábukkal, ehelyett a fiú az összes figurát hibátlanul felrakta a táblára, majd megkérdezte az édesapjától, játszana-e vele – írja a lap.
Négyévesen indult az első versenyén, amit meg is nyert
A fiú később arra kérte az apját, hogy tanítsa őt sakkozni mindennap. A YouTube-on is sakkoktató videókat nézett rajzfilm helyett, és legalább száz alkalommal megnézte a híres 1972-es Borisz Szpasszkij–Bobby Fischer-döntőt.
Egy idő után már versenyekre szeretett volna járni, és kijelentette, hogy ő lesz a sakktörténelem legfiatalabb világbajnoka. Négyéves és egy hónapos korában legyőzte az édesapját, egyenlő küzdelemben.
Tavaly februárban vett részt élete első hivatalos versenyén, Nagybányán, ahol 105 gyermek indult különböző korosztályokban. balog Ronaldo négyéves és két hónapos korában veretlenül nyerte meg a versenyt a saját kategóriájában.
***
Ronaldo Balog (857) - Nemeth P. (1200) | HuRRaSakk
https://www.youtube.com/watch?v=VHqgZh2bLW0
https://www.facebook.com/photo?fbid=1390374559479519&set=a.596274008889582
Egy ötéves szatmárnémeti fiú lehet a sakktörténelem legfiatalabb világbajnoka
https://index.hu/belfold/2024/06/20/sakk-fiu-szatmarnemeti-vilagbajnoksag-tehetseg-oteves/